Kalkulator rat – czy warto skorzystać?

21-03-2021 14:20

Kiedy zastanawiasz się nad kupnem samochodu i rozważasz różne sposoby jego sfinansowania, możesz skorzystać ze skutecznych narzędzi, które pomogą Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jednym z takich narzędzi jest coraz popularniejszy wśród Klientów kalkulator rat. Jak to działa w przypadku aut Seat? Czy warto kierować się wstępnymi wyliczeniami i jakie dane należy wprowadzić? Przekonaj się sam!

Jak działa kalkulator rat?

Kalkulator rat to przygotowane przez nas nowoczesne narzędzie, które pozwoli Ci oszacować wysokość raty konkretnego kredytu lub leasingu samochodowego. W naszym kalkulatorze rat oszacujesz koszty, podając:

- ustaloną przez Ciebie liczbę rat,

- opłatę wstępną (część wkładu własnego),

- szacowany roczny przebieg auta.

Co ważne, możesz swobodnie porównywać kalkulacje między sobą oraz pobierać utworzone wyliczenia. Nasz symulator kredytowy szybko odpowie na Twoje najistotniejsze pytania na temat finansowania auta. Jeśli będą interesowały Cię jakiekolwiek dodatkowe kwestie, zawsze możesz skontaktować się z naszym konsultantem.

Kredyt Moc Niskich Rat

Nasz internetowy kalkulator rat możesz wykorzystać na wiele sposobów, wybierając konkretny model Seata. Możesz np. oszacować raty w Kredycie Moc Niskich Rat, który jest stworzony dla Klientów, którym zależy na jak najniższej racie. Spłacają oni tylko utratę wartości samochodu w okresie finansowania, tym samym płacąc dużo niższe raty niż w klasycznym kredycie.

Kwota miesięcznych rat w Kredycie Moc Niskich Rat zależy od wartości końcowej samochodu, która jest określana na podstawie wybranego przez Ciebie modelu Seata, pojemności silnika, rodzaju paliwa oraz zadeklarowanego rocznego przebiegu. Liczy się również czas użytkowania auta oraz wielkość wkładu własnego. Wkład własny w Kredycie Moc Niskich Rat wynosi od 0% do 30%.

Kredyt Moc Niskich Kosztów

W kalkulatorze możesz też dokonać symulacji Kredytu Moc Niskich Kosztów, który jest rozłożony na stałe miesięczne raty spłacane w okresie od roku do 5 lat. W Kredycie Moc Niskich Kosztów nie będziesz płacić prowizji, a oprocentowanie waha się od 3,99% do 4,39%, w zależności od czasu trwania umowy. Wkład własny może wynosić od 0% do 50% wartości samochodu - w zależności od Twoich preferencji.

Kredycie Moc Niskich Kosztów spłacasz całkowity koszt samochodu i po zakończeniu umowy stajesz się jego właścicielem. Wysokość miesięcznej raty kredytu, którą oszacujesz w kalkulatorze, zależy jak zwykle od ustalonych przez Ciebie parametrów finansowych, tj. liczby rat, rocznego limitu kilometrów oraz wysokości wkładu własnego.

Leasing Moc Niskich Rat

W kalkulatorze oszacujesz również warunki produktu Leasing Moc Niskich Rat. To nowoczesny sposób finansowania aut Seat, np. Seata Arona czy Seata Tarraco, przygotowany z myślą o Klientach, którym zależy na jak najniższej miesięcznej racie. Spłacasz jedynie utratę wartości samochodu w okresie leasingowania, a nie całą jego wartość (jak w przypadku klasycznego leasingu). Dzięki temu płacisz niższe raty.

Wysokość Twoich miesięcznych rat określamy na podstawie:

- wybranego modelu Seata,

- pojemności silnika,

- rodzaju paliwa,

- zadeklarowanego limitu kilometrów

oraz parametrów finansowych, tj.

- czasu użytkowania auta,

- wysokości opłaty wstępnej, która może wynosić od 0% do 30%.

Leasing Moc Niskich Kosztów

Leasing Moc Niskich Kosztów to klasyczna forma leasingu nowego auta marki Seat. Koszt leasingu składa się z opłaty wstępnej, miesięcznych rat oraz wartości wykupu. W Leasingu Moc Niskich Kosztów spłacasz całkowity koszt samochodu i staje się jego właścicielem.

Wysokość miesięcznej raty, np. dla Seata Leon, możesz z łatwością przewidzieć dzięki internetowemu kalkulatorowi rat, do którego wprowadzasz parametry finansowe takie jak okres leasingowania, roczny przebieg oraz wysokość opłaty wstępnej. Opłata wstępna w Leasingu Moc Niskich Kosztów wynosi – zgodnie z Twoją decyzją - od 0% do 45%.

Przykład

Chcesz kupić nowy model Seata Ibiza w Kredycie Moc Niskich Rat? Możesz z łatwością oszacować wysokość raty w naszym kalkulatorze. Jeśli przyjmiemy 36 rat z 30% wkładem własnym oraz rocznym limitem 20 tysięcy kilometrów, to Twoja przewidywana miesięczna rata kredytu brutto wyniesie jedynie 445 zł przy RRSO 6,89%. Kalkulator podpowie Ci również, że roczne ubezpieczenie komunikacyjne wliczone w raty kredytu to 1853 zł.

Przygotowane wyliczenie możesz porównać np. z Leasingiem Moc Niskich Rat i zauważysz, że dla 36 rat przy 20% opłaty wstępnej i rocznym limicie 20 tysięcy kilometrów, Twoja miesięczna rata leasingu netto dla Seata Ibiza wyniesie 451 zł.