Poradnik

12-07-2021 10:32

Rodzaje świateł w samochodzie

Światła do jazdy dziennej, drogowe czy awaryjne? To tylko niektóre ze świateł, w jakie wyposażony jest każdy samochód osobowy. Które do czego służą i czy światła różnią się w zależności od modelu samochodu? Rzućmy na tę sprawę więcej… światła!

Czytaj więcej
05-06-2021 12:20

Czujnik ciśnienia w oponach - jak działa?

Jeszcze kilka dekad kierowca stukał nogą w oponę, by sprawdzić, czy odpowiednio napompowana. Auta natomiast rzadko kiedy jeździły z prędkościami przekraczającymi 80 km/h. Dziś podróżujemy samochodami dużo szybciej, a odpowiednie ciśnienie w oponach ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Czytaj więcej
21-05-2021 13:42

Paliwa i ich rodzaje

Benzyna lub olej napędowy - to one kiedyś królowały na stacjach paliw. Wraz z rozwojem technologii przybywa jednak alternatywnych paliw. Przyjrzyjmy się ich rodzajom.

Czytaj więcej
06-04-2021 13:26

Klimatyzacja - jak o nią dbać?

Przyjemny chłód w upalne dni daje w samochodzie nie tylko poczucie komfortu, ale ma również wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dzięki lepszemu samopoczuciu kierowca jest w stanie bardziej się skoncentrować. Chłód płynący z zaniedbanej klimatyzacji może jednak nieść za sobą również pewne niebezpieczeństw...

Czytaj więcej
21-03-2021 14:20

Kalkulator rat – czy warto skorzystać?

Kiedy zastanawiasz się nad kupnem samochodu i rozważasz różne sposoby jego sfinansowania, możesz skorzystać ze skutecznych narzędzi, które pomogą Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jednym z takich narzędzi jest coraz popularniejszy wśród Klientów kalkulator rat.

Czytaj więcej